Ugrás a fő tartalomra

Álmok

Nagyon sokat alszom mostanában, nyolc-kilenc órákat, nyilván a tanítástól is kifáradok rendesen, meg hát amúgy is, zajlanak a dolgok belül. 

Ennek megfelelően sokat is álmodok, és nem esik nehezemre értelmezni őket a magam számára. 

Gyakran álmodtam például vadállatokkal: hogy egy farkaskutya megharap minket. Vagy egy szelídnek mondott farkas és párduc játszik J-bal, de én tudom álmomban is, hogy egy párduc nem tud szelíd lenni...

Vagy valaki egy őrült nagy csomó kígyót tart a kezében, akik egymást falják fel, és egyre nagyobbak. Mindeközben még meg is halok, mert valaki bejön, lelő, hiába bukok le - majd tovább élek holtan, véresen, képtelenül megvédeni J-t.

Álmodtam azt is, hogy jön Gy, elveszi a pénzem, italt követel. 

De volt ezeknek az ellenkezője is: arccal és névvel rendelkező ismerősöm (volt tanár egyébként) meghallgat, megért, megölel, támaszt nyújt. 

Vagy kisbabát várok álmomban. 

Volt, hogy tiszta tengerben voltam, sok ember vett körül, család, én pedig odébb mentem, hogy egyedül legyek. 

Ezek az álmok persze nem mindig kellemesek, de minden esetben sokat mondóak. 

Amikor Assisiben voltam harmadszor, akkor volt egy nagyon emlékezetes álmom. Egy toronyban fogva tartottak, és reménytelen volt a helyzet, de jött valaki, aki kimentett, és az a valaki én magam voltam, levitt a toronyból, és mutatta, hogy ha átúszom a folyón, és továbbmegyek, akkor megszabadulok. Ott ugyan mocsár van, és továbbra is veszélyes, de ott már boldogulni fogok. Olyan volt az az álom, mint egy újjászületés. 

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

körülmények

Ha azt szeretném, hogy a belső egyensúlyomat meg tudjam tartani minden körülmény ellenére, különösen, ha az a körülmény valaki, aki közel áll hozzám, és akit bármiféle külső körülmény könnyen kibillent, akkor két dolgot tehetek.  Megerősítem magam, és nem hagyom kibillenteni magam, és nem imádkozom, hogy azok a külső körülmények változzanak meg pozitívvá, mert nincs rá befolyásom. Csak magamra van befolyásom. És per vagy, eltávolodok az illetőtől, és sem érzelmileg, sem életkörülményileg nem lesz már fontos, hogy ő milyen állapotban van az éppen aktuális külső körülmények miatt.  Emiatt elkezdtem újra rendszeresen meditálni. És ez jó. 

Vége, vége

 Ez a legutolsó. Elmegy, vissza se jön. Lemond a gyerekről. A nászajándékba kapott sátrat azért kéri (mindezt egy bekezdésben).  Hát menjen. Fogja a sátrat, meg a sátorfáját (milyen szép), és vissza se jöjjön. J-nak nagy seb lesz, de nem begyógyíthatlan és feldolgozhatatlan, még ha rá is megy jó sok idő az életéből, mire felfogja és feldolgozza, hogy a szeretett édesapja lemondott róla.  Nagyon rosszul hangzik kimondani, de könnyebb és jobb lesz nélküle mindenkinek.  Jót kívánok, mert ennél rosszabb már nem lehet neki, minek kívánnám. Megkapta a sorstól, megdolgozott érte, hogy ilyen mélyre kerüljön, megvolt a lehetősége kikecmeregni, nem élt vele.  Máshol előadja majd megint a szegény becsapott árvagyerek-sztorit, mert nincs más a tarsolyában.  Menjen, a fia meg majd megköszöni neki az életét, és hogy ismerhette valamennyire, egy kicsit. Azt már másnak fogja megköszönni, hogy felnevelte. 

J. játéka

 Ma J. kitalált egy játékot.  Képzeletbeli barátját, a mutató- és középsőujjával megjelenített Szunyogit meg akarja enni egy gonosz dínó (ez az én kezem, négylábú alakban), aki azt mondja: Bekaplak! Szunyogi erre jól megcsípi jelképesen ('csíp!'), a dínó meg lefordul a fotel karfájáról, és egy látványos 'jaj!'-jal leesik a szakadékba, majd a következő pillanatban gond nélkül visszamászik, és folytatódik elölről.  Mindez nagyjából tíz másodpercet vesz igénybe, és akkor sokat mondtam.  Namost ezt a játékot vagy negyed órán keresztül játszottuk. A harmadik percben már erős volt a gyanúm, hogy ez egy gyógyító játék: kijátssza magából azt, amit meg sem tud még fogalmazni. És nekem sem kell tudom és verbalizálnom. A dolgom egyszerűen a játék.  És ez a gondolat sok erőt és türelmet ad.