Ugrás a fő tartalomra

szorongásra okot adó dolgok

Egyébként a szorongástól messze állok, szerencsére, de azért nem jó érzés, hogy veszélyben érzem magamat, magunkat. 

Gy. gyakorlatilag feltépte a bezárt bejárati ajtónkat (nem akartam vele beszélni olyan állapotban). Aztán a kaput hozzácsapta a fejemhez, amikor ki akartam tessékelni. Meg rémisztő fenyegetéseket szórt ránk. És másnap, mint mindig eddig - mintha mi sem történt volna. 

És semmilyen szinten nem tudjuk megbeszélni a dolgokat, de még azt is eltorzítja, hogy mikor jön J.-ért vagy mikor nem. És mindenért én vagyok a hibás, azért is, ha ő nem tud mit kezdeni a gyerekkel. 

Kiszámíthatatlan, és nem tudom, hogy az a gát, ami eddig mindig megállította valamilyen szinten, mikor fog átszakadni. 

Ősszel a rendőrség lebeszélt a feljelentéstől, végül is jogos olyan szempontból, hogy, miért ásnám ki a csatabárdot, ha megegyezésre törekszem. De ez a helyzet egyébként pont olyan, mint egy kibiztosított gránátmező közepén csücsülni. Nincs ráhatásom arra, hogy ő hogyan fog viselkedni, és milyen messzire megy el. 

Hogyan lehetne megelőzni bármit is? 

Lavírozok: határt szabok, de szóba állok. De ennyire kell a külső kontroll, hogy a végén mindenképp a rendőrségre juttatja magát? Lehet, hogy ideje levetnem a naivságom utolsó morzsáit is. 

De mindeközben egyszerre látom azt, hogy Isten minden egyes embert szeret, őt is, akkor is, ha a tetteit nem helyesli. Én nem tudom azt mondani, amint A. atya, hogy a pokol létezik, és majd halál után ő számot ad. Tudom, hogy pokol létezik, de az itt a földön, már megtapasztaltam. És azt nem tudom, mi lesz a halál után, és nem is az én tisztem ítélni. 

 A mi esetünkben csoda nem történt, nem kezdett el változni a házasságban, pedig minden esély meglett volna egy szabad életre. Igaz, én se láttam, hogy ekkora a probléma, ha láttam volna, nem megyek hozzá, nyilván. 

Gy. azt mondta, burkolt fenyegetésként, majd tesz róla, hogy boldogtalan legyek. Nem hiszi el, hogy nem tud olyat tenni velem, mert a boldogság nem külső tényezőktől függ. 

A legnehezebb nem is az átmeneti állapot, az ezzel járó érzelmi energiák, az ő energiavámpírkodása, manipulálása, meg a fenyegetettség, hanem annak az elengedése, hogy én ezzel már semmit sem tudok csinálni, akármennyire sajnálom. El kell engednem ezt az embert, éljen úgy, ahogy tud, nélkülem. 

A sötétség mélyén csak kérdések vannak, válaszok nincsenek, és nem egyszerű elfogadni, hogy nem jön válasz se most, se kicsit később, és nincs is ember a világon, aki megválaszolhatná, hiába kérdezek bárkit. Csak hinni tudok abban, hogy egyszer majd megkapom a válaszokat. 


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

körülmények

Ha azt szeretném, hogy a belső egyensúlyomat meg tudjam tartani minden körülmény ellenére, különösen, ha az a körülmény valaki, aki közel áll hozzám, és akit bármiféle külső körülmény könnyen kibillent, akkor két dolgot tehetek.  Megerősítem magam, és nem hagyom kibillenteni magam, és nem imádkozom, hogy azok a külső körülmények változzanak meg pozitívvá, mert nincs rá befolyásom. Csak magamra van befolyásom. És per vagy, eltávolodok az illetőtől, és sem érzelmileg, sem életkörülményileg nem lesz már fontos, hogy ő milyen állapotban van az éppen aktuális külső körülmények miatt.  Emiatt elkezdtem újra rendszeresen meditálni. És ez jó. 

Vége, vége

 Ez a legutolsó. Elmegy, vissza se jön. Lemond a gyerekről. A nászajándékba kapott sátrat azért kéri (mindezt egy bekezdésben).  Hát menjen. Fogja a sátrat, meg a sátorfáját (milyen szép), és vissza se jöjjön. J-nak nagy seb lesz, de nem begyógyíthatlan és feldolgozhatatlan, még ha rá is megy jó sok idő az életéből, mire felfogja és feldolgozza, hogy a szeretett édesapja lemondott róla.  Nagyon rosszul hangzik kimondani, de könnyebb és jobb lesz nélküle mindenkinek.  Jót kívánok, mert ennél rosszabb már nem lehet neki, minek kívánnám. Megkapta a sorstól, megdolgozott érte, hogy ilyen mélyre kerüljön, megvolt a lehetősége kikecmeregni, nem élt vele.  Máshol előadja majd megint a szegény becsapott árvagyerek-sztorit, mert nincs más a tarsolyában.  Menjen, a fia meg majd megköszöni neki az életét, és hogy ismerhette valamennyire, egy kicsit. Azt már másnak fogja megköszönni, hogy felnevelte. 

J. játéka

 Ma J. kitalált egy játékot.  Képzeletbeli barátját, a mutató- és középsőujjával megjelenített Szunyogit meg akarja enni egy gonosz dínó (ez az én kezem, négylábú alakban), aki azt mondja: Bekaplak! Szunyogi erre jól megcsípi jelképesen ('csíp!'), a dínó meg lefordul a fotel karfájáról, és egy látványos 'jaj!'-jal leesik a szakadékba, majd a következő pillanatban gond nélkül visszamászik, és folytatódik elölről.  Mindez nagyjából tíz másodpercet vesz igénybe, és akkor sokat mondtam.  Namost ezt a játékot vagy negyed órán keresztül játszottuk. A harmadik percben már erős volt a gyanúm, hogy ez egy gyógyító játék: kijátssza magából azt, amit meg sem tud még fogalmazni. És nekem sem kell tudom és verbalizálnom. A dolgom egyszerűen a játék.  És ez a gondolat sok erőt és türelmet ad.