Ugrás a fő tartalomra

Álmok újra, bővítve

 Volt egy különös álom. Egy nagyon magas, több ezer méter magas hegyről mentünk lefelé, igen meredek sziklaoldalban, helyenként zubogó víz is akadályozott. Többen voltunk, sokan, J. is ott volt, és vigyázni kellett mindenkire, hogy épségben leérjen. Azután fölfelé indultunk, ugyanarra a hegyre vissza, és itt is nagyon kellett figyelni, hogy senki se maradjon el. Végül azonban mind fölértünk, visszaértünk épségben. 

És a hegy tetején énekeltem egy moldvai népdalt, hangosan, csengőn, szépen. 

"Napot is szeretem, 

holdat is szeretem, 

de fényes csillagot

leginkább szeretem, 

leginkább szeretem."

Egy másik álmom vízzel volt kapcsolatots: repülőgéppel mentünk, de zuhantunk, és ki kellett kapcsolnom a biztonsági övet, mert tudtam, hogy a vízbe esünk (a Balatonba, előtte nagyon szép fenyős-házas partot láttunk a levegőből). Utána a nyakig érő vízben kellett a fenéken lévő lemerült holmikat kipiszkálni, és úgy próbáltam, hogy nem merültem le a víz alá, csak bottal - mérsékelt sikerrel. 

Álmodtam olyat is, hogy hatalmas káosz van a városban, veszélyek, a kőszobrok üldözni kezdenek minket, és én megpróbálok mindent összegyűjteni, ami a túléléshez szükséges egy repülő kocsiban, amivel jöttünk (egy idilli vidékről), de mindent elvisznek, éjszaka van és rengeteg ember mindenütt, és mindenki csak a következő pillanatot, fél napot, éjszakát akarja túlélni (és vannak erre szakosodott altató és etető helyek). Elég furcsa volt, de az is, hogy nem éreztem magam létbizonytalanságban. 

 

Hallgassátok meg a rózsás dalt ebben a verzióban (én is ilyen szépen énekeltem álmomban): 





Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

körülmények

Ha azt szeretném, hogy a belső egyensúlyomat meg tudjam tartani minden körülmény ellenére, különösen, ha az a körülmény valaki, aki közel áll hozzám, és akit bármiféle külső körülmény könnyen kibillent, akkor két dolgot tehetek.  Megerősítem magam, és nem hagyom kibillenteni magam, és nem imádkozom, hogy azok a külső körülmények változzanak meg pozitívvá, mert nincs rá befolyásom. Csak magamra van befolyásom. És per vagy, eltávolodok az illetőtől, és sem érzelmileg, sem életkörülményileg nem lesz már fontos, hogy ő milyen állapotban van az éppen aktuális külső körülmények miatt.  Emiatt elkezdtem újra rendszeresen meditálni. És ez jó. 

Vége, vége

 Ez a legutolsó. Elmegy, vissza se jön. Lemond a gyerekről. A nászajándékba kapott sátrat azért kéri (mindezt egy bekezdésben).  Hát menjen. Fogja a sátrat, meg a sátorfáját (milyen szép), és vissza se jöjjön. J-nak nagy seb lesz, de nem begyógyíthatlan és feldolgozhatatlan, még ha rá is megy jó sok idő az életéből, mire felfogja és feldolgozza, hogy a szeretett édesapja lemondott róla.  Nagyon rosszul hangzik kimondani, de könnyebb és jobb lesz nélküle mindenkinek.  Jót kívánok, mert ennél rosszabb már nem lehet neki, minek kívánnám. Megkapta a sorstól, megdolgozott érte, hogy ilyen mélyre kerüljön, megvolt a lehetősége kikecmeregni, nem élt vele.  Máshol előadja majd megint a szegény becsapott árvagyerek-sztorit, mert nincs más a tarsolyában.  Menjen, a fia meg majd megköszöni neki az életét, és hogy ismerhette valamennyire, egy kicsit. Azt már másnak fogja megköszönni, hogy felnevelte. 

J. játéka

 Ma J. kitalált egy játékot.  Képzeletbeli barátját, a mutató- és középsőujjával megjelenített Szunyogit meg akarja enni egy gonosz dínó (ez az én kezem, négylábú alakban), aki azt mondja: Bekaplak! Szunyogi erre jól megcsípi jelképesen ('csíp!'), a dínó meg lefordul a fotel karfájáról, és egy látványos 'jaj!'-jal leesik a szakadékba, majd a következő pillanatban gond nélkül visszamászik, és folytatódik elölről.  Mindez nagyjából tíz másodpercet vesz igénybe, és akkor sokat mondtam.  Namost ezt a játékot vagy negyed órán keresztül játszottuk. A harmadik percben már erős volt a gyanúm, hogy ez egy gyógyító játék: kijátssza magából azt, amit meg sem tud még fogalmazni. És nekem sem kell tudom és verbalizálnom. A dolgom egyszerűen a játék.  És ez a gondolat sok erőt és türelmet ad.