Ugrás a fő tartalomra

még mindig vannak viharok

 Most már hivatalosan is csak a volt férjem. Lehet, hogy ez tett be most neki, vagy nem tudom, nyilván még az, hogy már megint valamelyikünk (szerinte én, szerintem ő) nem jól értettük a nyári hétvégéket, és nem sikerült jól kommunikálni, mikor kinél van J. 

Azért persze nehéz, amikor erre kitalálja, hogy a bíró be se mutatkozott neki skype-on, meg hogy nem írt alá semmit, honnan tudja, hogy elváltunk, ő még mindig a férjem; meg hogy a srác, aki dolgozik nekem a ház körül (kapuhegesztés, zárszerelés, amit nem tudok megcsinálni, stb), volt osztálytárs, biztos azzal kavarok (ekkor természetesen eufemizáltam); meg hogy tartozom neki x százezer forinttal, mert kidobtam a cuccait, ésatöbbi. Nyilván. Igazából ő tényleg jön nekem két havi tartásdíjjal, meg még valamennyivel, amit még az ősszel kölcsönkért. 

Amikor lerakom a telefont, mert kezdi megint a gyalázást, akkor hangüzenetet küld, komolyan azt gondolja, hogy meg is fogom hallgatni, hogy miket mond mérgében? Komolyan azt gondolja, kontrollálhat még - ha azt írja, muszály (sic!) meghallgatnom, akkor megteszem? Komolyan azt gondolja, hogy ha írásban sérteget és fenyeget, akkor azzal engem minősít, nem pedig magát?

De én vagyok a sügér, hogy még kommunikálok vele írásban, mert így fogást tud találni. Bármi jó neki, csak kiönthesse a benne való rengeteg sötétséget. 

Nagyon nehéz jóindulattal lennem iránta. Persze miért is kéne. De mégis van bennem egy ilyen igény. Talán hogy nem utálhatom, mert akkor rossz ember vagyok. 

Egyébként nem utálom, csak hagyna már békén. 


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

körülmények

Ha azt szeretném, hogy a belső egyensúlyomat meg tudjam tartani minden körülmény ellenére, különösen, ha az a körülmény valaki, aki közel áll hozzám, és akit bármiféle külső körülmény könnyen kibillent, akkor két dolgot tehetek.  Megerősítem magam, és nem hagyom kibillenteni magam, és nem imádkozom, hogy azok a külső körülmények változzanak meg pozitívvá, mert nincs rá befolyásom. Csak magamra van befolyásom. És per vagy, eltávolodok az illetőtől, és sem érzelmileg, sem életkörülményileg nem lesz már fontos, hogy ő milyen állapotban van az éppen aktuális külső körülmények miatt.  Emiatt elkezdtem újra rendszeresen meditálni. És ez jó. 

Vége, vége

 Ez a legutolsó. Elmegy, vissza se jön. Lemond a gyerekről. A nászajándékba kapott sátrat azért kéri (mindezt egy bekezdésben).  Hát menjen. Fogja a sátrat, meg a sátorfáját (milyen szép), és vissza se jöjjön. J-nak nagy seb lesz, de nem begyógyíthatlan és feldolgozhatatlan, még ha rá is megy jó sok idő az életéből, mire felfogja és feldolgozza, hogy a szeretett édesapja lemondott róla.  Nagyon rosszul hangzik kimondani, de könnyebb és jobb lesz nélküle mindenkinek.  Jót kívánok, mert ennél rosszabb már nem lehet neki, minek kívánnám. Megkapta a sorstól, megdolgozott érte, hogy ilyen mélyre kerüljön, megvolt a lehetősége kikecmeregni, nem élt vele.  Máshol előadja majd megint a szegény becsapott árvagyerek-sztorit, mert nincs más a tarsolyában.  Menjen, a fia meg majd megköszöni neki az életét, és hogy ismerhette valamennyire, egy kicsit. Azt már másnak fogja megköszönni, hogy felnevelte. 

J. játéka

 Ma J. kitalált egy játékot.  Képzeletbeli barátját, a mutató- és középsőujjával megjelenített Szunyogit meg akarja enni egy gonosz dínó (ez az én kezem, négylábú alakban), aki azt mondja: Bekaplak! Szunyogi erre jól megcsípi jelképesen ('csíp!'), a dínó meg lefordul a fotel karfájáról, és egy látványos 'jaj!'-jal leesik a szakadékba, majd a következő pillanatban gond nélkül visszamászik, és folytatódik elölről.  Mindez nagyjából tíz másodpercet vesz igénybe, és akkor sokat mondtam.  Namost ezt a játékot vagy negyed órán keresztül játszottuk. A harmadik percben már erős volt a gyanúm, hogy ez egy gyógyító játék: kijátssza magából azt, amit meg sem tud még fogalmazni. És nekem sem kell tudom és verbalizálnom. A dolgom egyszerűen a játék.  És ez a gondolat sok erőt és türelmet ad.